Hakkımızda

Almin Alüminyum Profil-Fabrika Binası
Almin Alüminyum Profil-Fabrika Binası
Almin Alüminyum Profil-Fabrika Binası
Almin Alüminyum Profil

Türkiye’nin Önde Gelen Alüminyum Profil Üreticisi

2006 yılında kurulan Almin Alüminyum, Türkiye’nin önde gelen alüminyum profil üreticilerindendir. 12.500 m2 kapalı alan, 5.000 m2 açık alan olmak üzere toplam 17.500 m2 alan üzerinde kurulu, teknolojik donanımı yüksek, modern fabrikası ve uzman mühendis kadrosuyla 8.000 ton/yıl üretim kapasitesine sahiptir.

Almin Alüminyum, tecrübeli ve konusunda uzman profesyonel ekibi ile hassas toleranslı, özel alaşımlı, üstün nitelikli alüminyum profil üretiminde uzmanlaşmıştır.

Almin, Kalıp imalatı, profil üretimi, elektrostatik toz boyama tesisi, eloksal yüzey kaplama tesisleri ile talaşlı imalat operasyonları ve diğer üretimin tekniklerini entegre hizmet anlayışı içerisinde ve müşterilerimizin güvenini kazanacak kalite ve hızda sürdürmektedir.

Alüminyum profil sektöründe sürekli gelişmeyi ve öncü olmayı hedefleyen Almin Alüminyum kalite sistem çalışmalarıyla da bu amaca ulaşmak için hızlı adımlarla ilerlemektedir. TSE, ISO 9001-2008, ISO 14001 VE OHSAS 18001 yönetim sistemleri sertifikalarının yanı sıra firmamız eloksal yüzey işlem uygulamaları için QUALANOD belgesinin tüm gerekliliklerini yerine getirmiştir.

Bünyesinde bulundurduğu 3 adet 4', 5' ve 6' ekstrüzyon makine parkuru ile müşterilerinin çeşitli alüminyum profil taleplerine cevap vermektedir.

 • Cam balkon profilleri
 • Korkuluk küpeşte profilleri
 • Sistem profilleri
 • Cephe sistemleri
 • C60 profil sitemleri
 • Endüstriyel profiller
 • Mobilya profilleri
 • İnşaat profilleri
 • Solar (Güneş Enerji) profilleri
 • Otomotiv profilleri
 • gibi birçok sektör için üretimini gerçekleştirmektedir.

  Markalaşma üzerine her geçen gün gücüne güç katan Almin Alüminyum, yüksek Ar-Ge ve İnovasyon yatırımları kapsamında tasarım ve mühendislik gücünü arttırarak, imalatındaki yetkinliğini en üst seviyelere taşıyarak en zorlu toleranslarda en nitelikli ürünlerin üretimini gerçekleştirmeyi kendisine hedef ve amaç olarak benimsemiştir.

  İhracatın bir firmanın büyüme ve gelişiminde ne kadar öneme sahip olduğunun farkında olan Almin Alüminyum, yurt içindeki müşterilerinin yanında yurt dışında bulunan müşterilerin de tüm taleplerini karşılama ve en zorlu toleranslarda en nitelikli ürünleri olabildiğince en kısa sürede müşteriye üretip, hazırlamanın gayreti içerisindedir.

  Müşteri Memnuniyeti ile Değerlerimize Sahip Çıkıyoruz

  Misyonumuz

  Kendi alanında en iyi uzman mühendislik kadrosuyla kaliteli, hızlı ve müşteri memnuniyetini en üst seviyelere taşıyacak bir üretim yapmak, başarımızı etkileyen tüm süreçleri sürekli olarak iyileştirmek, çalışma arkadaşlarımızın güven ve mutluluk içinde çalışacağı verimli bir iş ortamını sağlamak.

  Vizyonumuz

  Sektördeki teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, kalite ve uzmanlık bilgi birikimini gün geçtikçe arttıran, sektörde rekabetçi, vermiş olduğu hizmetlerde en önde, müşterinin ilk tercih ettiği dünya markasından biri olmaktır.

  Değerlerimiz

  Müşteri odaklılık ve müşteri taleplerine anlık cevap vermek, kaliteli ürün sunmak, güvenilir ve dürüst olmak, müşteri taleplerine hoşgörülü ve saygılı olmak başlıca değerlerimizdir.

  Almin Alüminyum

  Detaylı bilgi almak için...

  +90 312 267 58 80

  almin@alminprofil.com.tr